Turnaje 2019/2020

Poslední turnaj ročníku 2019/2020

Poslední turnaj tohoto ročníku se uskutečnil 13.6. v areálu Orláku v Řečkovicích. Díky coronavirové situaci jsme neodehráli plánovaný počet turnajů, ale alespoň takto jsme za velkého vedra zakončili ročník na hřišti a korunovali mistra Jihomoravského kraje v kategorii U12.

Na velkém hřišti odehrálo deset zápasů kategorie U12, které uzavřeli nakonec trojkolovou soutěž osmi týmů. Tabulka je bohužel poznamenána velkým počtem kontumací. Dramatičnost celého turnaje umocnil fakt, že o titul bojovaly tři týmy a všechny se utkaly mezi sebou. Ve velmi dramatickém průběhu rozhodoval každý gól, nejprve to vypadala na triumf řečkovického Orla, ale ti v derby prohráli vysoko s Orlíky 6:1. Ti naopak ztratili jistotu prvenství po remíze 5:5 s Medlánkami, kdy vedli 4:1 a 5:2. Eso v rukávu měli tedy v posledním utkání Medlánečtí, kterým stačilo neprohrát s Telnicemi. I přes velkou převahu ale podlehli 0:1 a díky vzájemným zápasům spadli až na třetí místo. Premiérovým mistrem U12 se tak stal tým Orlíci Řečkovice o bod před svými kolegy z Orlů.

Na malém hřišti se od 9:00 představila nejmenší kategorie U7, kde suverénně vyhrála Lokomotiva, od 11:30 pak o něco starší U9. Výsledky byly velmi proměnlivé, ve velkém vedru rychle odcházely síly. Nejkrásnější byl finálový zápas, kdy Orel vyrovnal v poslední minutě a nakonec zdola děvčata z Lokomotivy 4:2 na pokutové kopy.


6. turnaj - 29. 2. 2020 Vodova + Křižíkova

Únorový turnaj Dětského futsalu je za námi. V poslední den měsíce jsme uvítali v hale na Křižíkové 6 týmů v kategorii U9 a čtyři v nejmenší U7. V devítkách byli jednoznačně nejlepší bez ztráty bodu hráči FC Kuřim, další místa už i díky remízám byly velmi vyrovnané. Stříbrné medaile si odváží modrý tým Orel Řečkovice a bronz připadl Fotbalové Školičce. V nejmenší kategorii vyhrála Lokomotiva Brno Horní Heršpice - mini přípravka, ale jen o skóre před Školičkou, třetí místo si, také jen o skóre, odvezly FC Medlánky Brno.

Krajský přebor U12 má za sebou čtvrté kolo. Týmy se utkaly v hale Vodova, což bylo pro všechny hráče výjimečné. Před pár dny tu totiž sváděli souboje čeští futsaloví reprezentanti 👍⚽️👏 Bez porážky prošly celým hracím dnem pouze týmy FC Medlánky Brno a Orel Řečkovice. O překvapení nebyla nouze. Oslabený tým Lokomotiva Horní Heršpice sice nestačil na Fotbalovou Školičku, ale dokázal urvat cenné vítězství v souboji s TJ Agrotec Hustopeče. Jedinou porážku ze tří zápasů zaznamenali hráči Telnice i tým z Brno-Židenice. Do konce ligy zbývají už jen čtyři kola a tabulka se před venkovními zápasy pěkně zamotává 😉

Patnáctky se opět sešly jen ve třech týmech a bez ztráty bodu proklouzli turnajem hráči Smržic, kteří tak napravili nulu z předchozího turnaje a získali ještě naději na vítězství v celé lize. Bez bodu a jen se dvěmi vstřelenými brankami odešli plejeři z Řečkovic, i ti mají teoretickou šanci na prvenství, museli by vyhrát všechny zápasy a spoléhat na další výsledky.

5. turnaje - leden

Lednový turnaj Dětského futsalu a krajských soutěží U13, reps. U15, jsou za námi. Do kuřimské haly i nafukovací haly se sjelo 19 týmů, které odehrály 33 zápasů!

V kategorii U15 se bohužel nedostavila Telnice, tři týmy tak dostaly možnost se popasovat stejně jako v prvním kole ve třech a oproti turnaji před měsícem nezískaly stejně bodů. Stoprocentní byly Hustopeče, naopak bez bodu skončila Smržice.

Druhá nejvyšší kategorie pokračovala třetím kolem dlouhodobé soutěže, díky losu a odkladům mají týmy v neúplné tabulce od 9 do 12 odehraných zápasů. V lednovém tunaji si nejvíce polepšil Orel Řečkovice, kteří i bez střídání dokázali všechny 4 své zápasy vyhrát. Hustopeče se vyhouply do čela, když získaly tři výhry a bod za bezbrankovou remízu s Orlíky z Řečkovic, ti tak museli přenechat druhou pozici v tabulce svým úspěšnějším kamarádům z týmu "Orla". O tři místa se pod pomyslné stupně vítězů sestoupila Fotbalová školička, jejíž hráči a hráčky získaly jen jednu výhru.

V kategorii U9 se sešlo pět týmů a opět dominovala fotbalová FC Kuřim se skóre 13:0. Stříbro a bronz si pro sebe uzmuly oba týmy Orla Řečkovice.
V nejmenší kategorii U7 se týmy Orla, Lokomotivy a Medlánek utkaly každý s každým dvakrát a suverénem se stala Lokomotiva s plným počtem bodů a dvěmi nejlepšími střelci Pejclem a Pavlíčkem.

Statistiky naleznete ZDE - U7, U9, liga U12, liga U15 

4. turnaje - prosinec

I v prosinci jsme pořádali turnaj, tentokrát první halový. Do velké i nafukovací haly v Kuřimi se sjelo 18 týmů. Do soutěžení se prvním kolem dlouhodobé soutěže zapojila i nejstarší kategorie U15, čímž rozšířila počet kategorií na 4 a v plném zápřahu bylo více jak sto třicet hráčů!

V nejmladší kategorii rozhodovalo mezi 3. a 4. i mezi nejlepšími dvěmi týmy po dvou remízách až celkové skóre, pohár za výhru si odvezli hráči Lokomotivy Horní Heršpice. V kategorii devítiletých o výhru zápolilo 5 týmů, nejúspěšnější byl FC Kuřim se skóre 21:3, zbytek startovního pole byl velmi vyrovnaný.

V dlouhodobých soutěžích se nejúspěšnějším týmem v kategorii mladších žáků stala Fotbalová školička, která ve čtyřech zápasech neztratila bod a měla fantastické skóre 17:2. Tři výhry a jednu remízu vybojovali zástupci Orla Židenice, kterým k úspěšnému kolu pomohl šesti brankami Nikodém Škvařil.

Premiérově se rozjela i kategorie do patnácti let. Všechny týmy nakonec braly jednu výhru a jednu prohru, tabulka je vyrovnaná a již teď se těšíme na pokračování 19.1. Osmi brankami se blýskl hustopečský Nikolas Nevěděl, pěti brankami pomohli svým týmům Pavel Mrhálek z Řečkovic a Denis Komárek ze Smržic.

Statistiky naleznete ZDE - U7, U9, liga U12, liga U15

3. turnaje - listopad

Listopadový futsalový turnaj byl pro náš projekt revoluční! V kategorii mladších žáků jsme totiž odstartovali plnohodnotnou krajskou celoroční soutěž se stabilními osmi týmy. Nejlepší týmy z naší krajské ligy vyšleme každoročně do nových celostátních soutěží, které se od příštího roku spouští u mládeže oficiálně právě už od kategorie U13. 

V historicky prvním kole jihomoravské futsalové ligy mladších žáků se dařilo především trojici favoritů FC Medlánky Brno, Orel Řečkovice a TJ Agrotec Hustopeče - futsal. ⚽️⚽️⚽️ V tradičním turnaji nejmladších dominoval přípravkám Orel Řečkovice, který si poradil s týmem z MČ Brno-Židenice, Fotbalová Školička či Lokomotiva Horní Heršpice. 🏆 Lokomotiva Brno Horní Heršpice pak zlepšila náladu starším kolegům vítězstvím v kategorii minipřípravek.👏👏👏

Statistiky naleznete ZDE - U7, U9, liga U12 

2. turnaje - říjen

Našeho říjnového turnaje se včera zúčastnilo 170 dětí v 18 týmech. Tradičně se hrálo na 3 hřištích současně, prodalo se přes 100 párků v rohlíku a vyprodala všechna lízátka 😄

V minipřípravce zvítězila Fotbalová Školička, která za sebou nechala o tři body Lokomotiva Brno Horní Heršpice.🥇🥈Mladší přípravce kraloval tým Orel Řečkovice, druhé místo si vybojovali hráči z MČ Brno-Židenice. 🥇🥈Ve starší přípravce udržely v závěrečném zápase skupiny FC Medlánky Brno remízu s Orel Řečkovice, čímž si pro sebe zajistily pohár. Třetí mezi sedmi týmy skončil TJ Agrotec Hustopeče - futsal. 

Statistiky naleznete ZDE - U7, U9, U12

1. turnaje - září

První turnaj letošní futsalové sezóny přilákal ve třech kategoriích rekordních 18 týmů. V nejmladší minipřípravce přetlačila Fotbalová Školička o skóre Lokomotiva Brno Horní Heršpice. Mezi šesticí týmů v mladší přípravce dominovali hráči FC Kuřim. Ve starší přípravce nepoznaly hořkost porážky FC Medlánky Brno, které na druhé a třetí místo odsunuly oba vyrovnané týmy Orel Řečkovice.
Statistiky naleznete ZDE - U7, U9, U12