DĚTSKÁ FUTSALOVÁ LIGA

Futsal je aktuálně co do členské základny jeden z nejpopulárnějších sportů v České republice. Naše reprezentace slaví úspěchy na mezinárodním poli, naše prvoligové týmy se začínají prosazovat v pohárech, seniorských týmů přibývá. Obrovským problémem zůstává organizace mládeže, což jsme se ve spolupráci s Fotbalovou asociací ČR a Svayem futsalu ČR rozhodli změnit a přicházíme se soutěžními futsalovými zápasy pro děti. 

Přestože postupně roste počet týmů věnujících se dětem, nebyl do zprovoznění našeho projektu vytvořený žádný funkční koncept, díky kterému by se mohly děti od 5 do 15 let pravidelně utkávat se svými vrstevníky. To jsme se jako trenéři mládeže a zkušení hráči futsalových soutěží rozhodli změnit. Přicházíme s možností přihlásit jakékoliv dětské týmy futsalistů či fotbalistů do nové celoroční soutěže, která je během každé sezóny založena na dílčích turnajích. Termíny hracích dní jsou vždy samozřejmě stanoveny s předstihem, a to s ohledem na všechny okolnosti, které se týkají školní docházky či zápasů dětských fotbalových lig. 

Začali jsme v roce 2016 v Brně. Od roku 2018 působíme s oficiálním posvěcení FAČR celorepublikově.                    Držte nám palce.   

Vedení Dětského futsalu, z. s.

Petr Lesenský

předseda

tel.: 774 743 800

Petr Bořecký

místopředseda

tel.: 774 466 221

Miroslav Jůzl

člen vedení

tel.: 775 285 392 

Petr Havlík

sekretář

tel.: 737 263 595